تبلیغات
آبای انزلی - ادامه داستان

آن کس که تو را شناخت جان را چه کند/ فرزند و عیال و خانمان را چه کند... یا مهدی(عجّل الله تعالی فرجه الشریف)...

ادامه داستان

نویسنده :سونیا سجادی
تاریخ:یکشنبه 11 اسفند 1392-05:35 ب.ظ

زرخِ پوتال:

ببینم شماهام خودتونو گیر آوردینا، ملّت تو این فکرن که آخر سر، کار یارانه به کجا میرسه... بالاخره میدن، نمیدن؟! شماها گیر دادین به عیسی مسیح! ولش کنین بابا؛ مثل اینکه صدای هردوتون از جای گرم بلند میشه ها! کار هردوتاتون کف زدن داره!... زدم به افتخارتون!

 هدی:

اوّلاً بگو ببینم زرخ پوتال یعنی چی؟! بعدشم منم یه آدم از همین سرزمینمو دارم مثل بقیه با کم و کاستی های زندگی کنار میام! امّا وقتی یادم میافته که امام حسین برای دین خدا بچه 6ماهَشَم داد و مادرش تو کوچه های مدینه کتک خورد و چادرش به خاک کشیده شد و یه با غیرت نبود که ازش دفاع کنه خجالت میکشم اسم خودمو بزارم مسلمون و هیچ کاری برا دینم نکنم.

نگو که تا حالا حجت بن الحسن رو تو لحظه های سخت زندگیت احساس نکردی و هیچ وقت دلتنگش نشدی!

زرخ پوتال به هدی:

مگه گیلک نیستی؟! زرخ پوتال به گیلکی یعنی حشره دراکولا.

بعدشم منظوری نداشتم خانم خانما! فقط خواستم فیصَلَش بدم. ما نوکر امام حسین و مادرشیم. مارو با این خونواده در ننداز؛ هر که با آل علی درافتاد ور افتاد. ما نمک گیر سفره امام زمانیم. بازم میگم تا قیامت نوکرشونم. یاعلی

هدی:

علی و آلش بزرگوارتر از این حرفان که بخوان یقه کسی رو بگیرن پسر خوب. یه غیر شیعه متعصبی بود که کارش بدوبیراه گفتن به این خاندان بود؛ شیعه هارو بشدّت مسخره میکرد. یه روز سر راه یه زائر نجف قرار میگیره و میگه داری میری نجف؟! بعد چنتا ناسزا گفت و رو به مرد کرد که: برو اینارو از طرف من به علی بگو. مرد هم با دل شکسته رفت و وقتی رسید، شکایت اون هتّاک رو به حضرت کرد و گفت: آقا چرا جواب این بی دین رو نمیدید؟! در عالم رؤیا حضرت رو دید که فرمود:" او به گردن ما حقی داره، یکبار لب فرات رفت و اشکی ریخت و گفت: فرات! چه میشد که جرعه ای آب به حسین و اصحابش می دادی تا لب تشنه شهید نشن!" و بعد فرمود: چرا پیغام اون مرد رو به ما نرسوندی؟! ... .

فرزین... هدی:

ما برای اثبات الوهیت مسیح، آیه های زیادی داریم مثلا وقتی مسیح روشنایی چشم كودك نابینایی رو برگردوند، سجده او رو پذیرفت. یهودی ها هم اون كودك رو برای این كه به نیروی مسیح اعتراف كرد، از جمع خودشون روندن. مسیح کودک رو پیدا کرد و گفت : آیا تو به پسر خدا ایمان داری؟. او در جواب گفت ای آقا كیست تا به او ایمان آورم؟!. عیسی بدو گفت تو نیز او را دیده و آنكه با تو تكلّم می‏كند همانست.  گفت ای خداوند ایمان آوردم  و در برابرش روی بر زمین نهاد

 (انجیل یوحنّا 38:9) بنابراین اگه مسیح سجده بقیه بر خودش رو می‌پذیرفت، پس خداست. چون که نوشته شده: «تنها برای پروردگار، خدایت سجده كن و تنها او را عبادت نما».

هدی:

واقعیت اینه که این حرف با تعالیم مسیح خیلی بعیده و اونچه که تو اسفار عهد جدید ذکر شده اینه که مسیح خودش بسیار عبادت می کرد. این همون چیزیه که اناجیل اونو تاکید می کنن پس اگه اون عبد باشه چطور می تونه عبادت دیگران رو قبول کنه؟

اینایی که میگم آیه قرآن نیست! بند بند کتاب مقدس خودتونه! ببین:

مسیح چندین بار تاکید کرده که عبادت مخصوص خداونده. وقتی ابلیس می خواست مسیح رو آزمایش کنه و او رو به تور بیاندازه بهش پیشنهاد داد که او رو سجده کنه و در مقابل، تمامی ممالک عالم رو به او بده امّا او گفت :

برو ای شیطان ، نوشته و فرض شده است که : برای پروردگار خدایت سجده کن و فقط او را بپرست

متی ( 4 : 10 ) ( لوقا 4 : 8 )

از این آیه معلوم می شه که مسیح خدائی نیست که پرستش بشه چونکه اگه خدا بود شیطان جرئت نمی کرد که خدا رو آزمایش کنه در حالی که می دونست اون خداست پس این گفتگو بین شیطان و مسیح برای بدام انداختن مسیح، دلیل اینه که مسیح ابدا خدا نیست!.

این اولاً

اما ثانیاً اگر مسیح خدا بود و عبادت رو قبول می کرد به شیطان می گفت :

مردم مرا پرستش می کنند و برای من سجده می نمایند پس چگونه برای تو سجده کنم در حالی که تو مخلوقی و من خدایم ؟!


فرزین:
تا حالا کسی اینو بهت گفته بود که مغالطه گر بزرگی هستی! واسه این چه جوابی داری؟!:
پس ایشان را بیرون از شهر تا بیت عنیا برد و دستهای خود را بلند كرده ایشان را بركت داد و چنین شد كه در حین بركت دادن ایشان از ایشان جدا گشته بسوی آسمان بالا برده شدپس او را پرستش كرده با خوشی عظیم بسوی اورشلیم برگشتند(انجیل لوقا 51:24)
 خوب نگاه کن! نوشته پس او را پرستش کرده!
مگه عبادت مخصوص خدا نیست؟! منکر این که دیگه نمیتونی بشی؛ میتونی؟!
ماهم طبق کتاب مقدّس خودمون پرستش رو مخصوص خدا میدونیم نه انسان و فرشته و ... .

پسرِ مامان:
بابا یه قیصر رومی پیدا بشه مناظره اینارو فیصله بده!!! کشتن خودشونووووووووووووووووووووووو
هدی به فرزین:
دوست عزیز! اشتباه شما اینه که از معانی مجازی الفاظ، اونی رو که به  نفعته انتخاب میکنی! در عهد عتیق (ترجمه سبعینی) هم در چند مورد از همین فعل استفاده شده و هیچ کدوم به معنی پرستش از نوع الو هیتی نیست :
پیدایش 7:23 : «پس ابراهیم برخاست و نزد اهل آن زمین یعنی بنی حت تعظیم نمود(prosekunhsen).»

اول پادشاهان 23:1 : « و پادشاه را خبر داده گفتند كه “اینك ناتان نبی است.” و او به حضور پادشاه درآمده رو به زمین خم شده پادشاه را تعظیم نمود(prosekunhsen).»

مشخصه که ابراهیم و ناتان نبی اون افراد رو پرستش نکردن بلکه فقط از روی احترام اونطور که در فرهنگ شرقی رایجه تعظیم کردن.

مرجعی به نام A Greek-English Lexicon of the New Testament and Other Early Christian Literature در مورد (prosekunhsen) می گوی:

“used to designate the custom of prostrating oneself before a person and kissing his feet, the hem of his garment, the ground.” (Chicago, 1979, Bauer, Arndt, Gingrich, Danker; second English edition; p. 716)

ببین، تو سه موردی که گفتم هیچ کدوم نشون از پرستش به عنوان خدایی نداره بلکه در همه موارد نشون از کرنش در مقابل شخصیت و عظمت مسیح داره که روی آب راه میره و نمیشه گفت هر کرنشی یعنی پرستش! قبول کردنش بنظر سخت میاد؟

نیوشا به هدی:
سلام . برکت و فیض و حکمت خداوند بر تو باد تا راه زندگانی را انطور که خداوند معین کرده است، پیدا کنی... دوست عزیز خود شما حافظ کتاب مقدس هستید به ظاهر... دیگر چه نیازی به بحث و سوال و جواب است؟؟؟؟ اگر هزاران مسیحی بیان و به شما جواب بدهند چیزی در شما عوض نخواهد شد چون شما دلتان را سخت گردانیده اید و چشمانتان را به روی حقیقت بسته اید... اگر طالب خدای واقعی هستی فروتن شو ... غرور از داشتن معلومات و یا اطلاعات را کنار بذار چون علم نزد خداوند است... اگر خداوند مقرر کرده که مسیح یگانه راه است دیگر من و تو چکاره ایم که بخوایم دلیل و برهان بیاریم؟؟؟؟ من پذیرفته ام و از اینکه مسیح مرا پذیرفته است خوشبختم و چیز دیگری در این دنیانمیخواهم... آغوش خداوند برای من کافیست ... شما نپذیرفته اید و انطور که دوست دارید به زندگی ادامه میدهید.... قضیه کاملا روشن است... وتصیمیم هم با خود ماست.... برای من با دلیل و بی دلیل عیسی مسیح خداوند است. و شکر که بدون دلیل خود خداوند به من گفت که تنها راه نجات خودش است یعنی عیسی مسیح. و وقتی اینرا به من گفت و بر دلم حک شد بعدا دلایل بسیاری هم در کتاب یافتم که این مسئله را برای من محکمتر کرد. روزهای زندگی خیلی سریع میگذرد... واین زندگی خیلی زود پایان خواهد یافت. تنها انکسی که مسیح را در خود دارد حیات جاودان خواهد یافت و تا ابد دراغوش پدر زندگی خواهد کرد... این وعده ای است که خداوند داده است و چون خدای ما دروغ نگفته و نمیگوید و هرگز تنقاضی در گفتارش نبوده پس با ایما وعده هایش را میپذیریم ... همانطور که وعده داد که اگر کسی به مسیح ایمان اورد روح خودش را در او قرار میدهد تا با دیگران فرق کند وزندگی پاکی داشته باشد و این برای من و دیگر مسیحیان عملی شد وعده های دیگر نیز به همان صورت عملی خواهد شد... جلال و شکر و سپاس بر خد ای بی همتای ما عیسی مسیح که از ازل بوده و هست و تا ابد خواهد بود ...هر زانویی خم شود و هر زبانی بگوید که عیسی؛ خداوند است... آمین
هدی: سلام به نیوشای عزیز!
خیلی دوست دارم منظور شما دوست عزیز رو از زندگی پاک بدونم!.
من به عنوان یک مسلمان، مادامی که ایمانم همراهِ عمل صالح نباشه هرگز این جرأت رو بخودم نمیدم که بگم با دیگران فرق می کنم و بنوعی انتخاب شده خدایم.
از کودکی به ما گفتن اسلام به عنوان آخرین دین و تکمیل کننده ادیان دیگست؛ بزرگتر که شدم برخی مسائل اسلام بنظرم با منطق جور در نمی اومد؛ کنارش نذاشتم چون اینکار هم با عقل جور در نمی اومد! رفتم دنبالش، دیدم نه، مشکل از احکام اسلام نیست عقل من باید گستره دیدش رو وسیعتر کنه، اسلام برای تمام حرفاش فلسفه داره مثل نصف بودن ارث زن؛ حکم ارتداد؛ حجاب و ... در ضمن طبق عقاید ما
عقاید ما مسلمونا درِ بهشت به روی پیروان ادیان الهی دیگه که تا بحال اسمی از اسلام نشنیدن و پابند بمسائل دین خودشون بودن بازه! ما برخلاف کلیسا، نوزادای تازه متولد بیگناه رو که هنوز غسل تعمید نکرده از دنیا میرن، جهنّمی نمیدونیم! لطفاً به این سؤالم جواب بده که چرا یه نوزاد معصوم که مثل خیلی از جانیا گناهی مرتکب نشده بخاطر گناه یکی دیگه باید تا آخر تو آتش جهنّم بسوزه؟! اگه خودت فرزندی با این شرائط داشتی واقعاً دلت نمیسوخت؟!.
خودت قضاوت کن کدوم دین، دین محبّته؟! اسلام که میگه گناه هرکس پای خودشه و اگر کار خوب کنی خدا چند برابر پاداش بهت میده و در مقابل گناه، فقط به اندازه گناهی که کردی مجازات میشی نه بیشتر!
دوست عزیز! یه سر به اخبار منتشر شده از رسوایی کشیشان بزن تا زندگی پاک برات بهتر معنی بشه! از تجاوز به کودک یک ساله بگیر تا جوانِ .... ؛ فساد مالی و زندگی آنچنانی در کلیساهای مجلل رو بذار کنار این فسادها.
یکطرفه بقاضی نمیرم؛ بین ما مسلمونا هم آدم بد پیدا میشه امّا بدون که اسلام بذات خود ندارد عیبی!. ازت میخوام شخصاً بری از نزدیک، زندگی یکی از بزرگان دین رو حضوراً ببینی تا زهد برات معنی بشه! اگه بخوای حاضرم آدرس چنتاشونو برات بفرستم تا فرش نخ نمای خونشونو با پاهای خودت لمس کنی! فقط میخواستم بگم که این ادعا که "اگر کسی به مسیح ایمان آورد روح خودش را در او قرار میدهد تا با دیگران فرق کند وزندگی پاکی داشته باشد" نمیتونه مطلقاً درست باشه چون اونچه که داریم میبینیم چیزی برخلاف این ادعاست!
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Unknown
یکشنبه 4 تیر 1396 09:27 ق.ظ
We're a gaggle of volunteers and starting a brand new scheme in our community.
Your web site offered us with valuable information to work on.
You have performed an impressive process and our whole
community will probably be thankful to you.
Winnie
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 08:40 ق.ظ
Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Many thanks
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 02:42 ب.ظ
Awesome things here. I am very satisfied to see your article.
Thank you so much and I'm looking forward to touch you. Will
you please drop me a mail?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر