تبلیغات
آبای انزلی - ادامه داستان

آن کس که تو را شناخت جان را چه کند/ فرزند و عیال و خانمان را چه کند... یا مهدی(عجّل الله تعالی فرجه الشریف)...

ادامه داستان

نویسنده :سونیا سجادی
تاریخ:یکشنبه 18 اسفند 1392-11:54 ق.ظ

فرزین:
دوست عزیز!
هرکس طالب شناخت واقعی مسیحه میتونه درِ قلبشو باز کنه و خودش با اون، دوستی دائم داشته باشه و از خود مسیح دریافت کنه که چه کسیه. آیا خداست یا فرشته میکائیل یا فقط یک پیامبر اولالعزم؟ برای من که او خود خداست بپرسی به چه دلیل، میگم خودش تو قلبم این رو گذاشته و با تمام وجود باورش کردم نه بر اساس هیچ آیه و یا نوشته ای تو کتاب مقدس و یا غیر کتاب مقدس؛ چون این بحث یه ارتباط روحانیه. و تا اینجای قضیه کاملا شخصیه. اما اگه این عقیده، منو طوری تبدیل کنه که فکر کنم همه باید مثل منبشن وگرنه کافرن و یا منو آزاد در تجاوز به جان و ناموس مردم کنه چون کافرن اون وقت دیگه این عقیده شخصی و قابل دفاع نیست. ولی وقتی این ایمان منو تبدیل کرده به شخصیتی جدید که بر خلاف گذشته از گناه متنفر و سعی در پاک و مطابق میل خدای یکتا زندگی کردن دارم و دیگران رو حتی اگه با من دشمنی کنن بازم دوست دارم دیگه نباید موجب نگرانی کسی بشه و بخواد با اون مخالفت و دشمنی کنه. عجیبه وقتی بعضی مسلمونا میشنون که مسلمانی مسیحی شده براشون مهم نیست که حالا طرف چه طور شخصیتی شده و چه تغییراتی کرده بلکه فقط چیزی که نگرانشون میکنه اینه که دینشون زیر سوال نره و این چیزی نیست جز تعصب که همین جا به نام عیسی مسیح دعا میکنم که نور خدای یکتا در قلب تک تک ما چه مسیحی چه مسلمان و چه شاهد یهوه بتابه و اونچه از او نیست رو برداره و اونچه از اوست رو بگذاره و برکت بده. برکت خدای یکتا و قادر مطلق بر تو خواهر دوست مسلمان.

هدی:
در باره مطالبی که نوشتی باید بگم این ادعائیه که هر دینی داره؛
الان با یه زرتشتی هم صحبت کنی درست کپی شده همین حرفارو تحویلت میده
باید دید چه کسی استدلال داره و گر نه از این حرفها زیاده!
خب این حالتها و تغییراتی که میگی خیلی خوبه امّا ما مسلمونام این چیزایی که میگی برامون مقدّسه و جزء اخلاقیّات دینمونه. بذا یه جمله از امام حسین مهمونت کنم! میدونم که هنوز فراموشش نکردی! آقا فرمودن: اگه کسی بزنه تو این گوشم(اشاره به گوش سمت راستشون) و همون دم بیاد تو این گوشم(چپی) غذرخواهی کنه ازش میپذیرم.
یه بارم یه بی ادبی اومد جلو برادرش امام حسن واستاد هر چی تو دهنش بود با بی ادبی تموم ریخت بیرون؛ امّا فکر میکنی حضرت چیکا کرد؟! نفرینش کرد تا دود شه بره هوا؟! نه برادر صلح طلب! گذاشت بدبیراهاش که تموم شد و از نفس افتاد با لبخند بهش سلام کرد و فرمود: «غریبی نه؟ فک کنم منو با کس دیگه ای اشتباه گرفتی. اگه چیزی لازم داری بگو، دریغ نمی کنم؛  اگه راهنمایی بخوای راهنماییت می‌کنم؛ گرسنه‌ای سیرت می‌کنم؛ لباس نداری بهت لباس می‌دم؛ اگه نیازمندی بی نیازت می‌کنم؛ جا نداری میزبانت میشم؛ اصلاً تا برگردی شَهرت مهمون خودمی. مَرده هم گریه کرد و دلش میخواس زمین دهن باز کنه بره تو زمین! همونجا گفت: گواهی می‌دم که تو جانشین خدا رو زمینی؛ خدا بهتر می‌دونه پیامبری رو تو کدام خاندان قرار بده. حسن! تو و پدرت قبل از این منفورترین مردم پیش من بودید و الان محبوب‌ترین هستین». مسلمونی که دنبال اخلاقیات و محبّته و تو مسیحیّت دنبال این چیزاس، معلومه نه علی رو شناخته نه اولادشو! بعضیا حتی فرق بین رحمن و رحیم رو نمیدونن میگن کو محبت تو اسلام! ما که فقط نکن بکن از آخوندا دیدیم!...بگذریم...
ما و قرآنمون برای عیسی مسیح و پیامبرای قبلش احترام قائلیم حتّی بیشتر از کتاب مقدّستون! حرفم سند داره اونم شش دانگ! باورنداری بیا دنبالم:
بازم اینا حرفای کتاب مقدس خودتونه نه افترای مسلمونا!:
1- توی (دوم سموئیل 11: 2-27)اومده که حضرت داوود عاشق یه زن شوهردار شد و باهاش زنا کرد و سرآخر شوهرشو کشت!!!.
2-  برو به (اول پادشاهان  11: 3-8) تا ببینی سلیمان نبی چه حرمسرایی داشته! تازه برا زناش بتکده هم ساخته بوده!!!.
3- در انجیل متی اومده که عیسی، سلیمان و داود همگی از نسل فارص ولد الزنا بودن!!!. (متی 1 : 3 - 16 )و هم اینکه در (یوحنا 2 : 1-11)

آمده عیسی با تندی با مادر خود برخورد کرد!و در انجیل لوقا  22 : 16 – 17مسیح یک فرد میگسار معرفی شده!!!.
4- یه سر به (پیدایش 19 : 30ـ 38) بزن؛ مطمئنماً خودِتم سرخ میشی وقتی ماجرای مست شدن و زنای حضرت لوط رو با دختراش میخونی!!!.
5- بعد برو (پیدایش 27 : 1 ـ 40)  تا دستت بیاد که یعقوب چجوری سر باباشو کلاه گذاشتو نبوت رو از برادش عیسو دزدید.
بقیه رو فاکتور میگیرم میزنم تو حسابت بعد با هم صاف میکنیم رفیق!  اگه حاضری بریم ببینیم قرآن چی گفته:
1- قرآن تو آیه ۱۵ تا ۲۰ سوره ص، داوود(ع) را با ده خصلت ارجمند‌ ستوده:
۱. صبر و مقاومت2. مقام عبودیّت و بندگی 3. قوّت و قدرت معنوی و جسمی 4. بازگشت و رجوع مداوم به خدا، و رابطه تنگا تنگ با خدا 5. كوه ها در تسخیر او بود ند و با او صبح و شام تسبیح خدا می‌ گفتند 6.. پرندگان در تسبیح خدا با او هم آواز می‌شدند 7. آنها نه تنها در آغاز كار بلكه در همه احوال، با تسبیح او هماهنگ می ‌شدند 8. داشتن حكومت استوار و مقتدرانه 9. علم و دانش سرشار كه مایه بركات است 10. منطقی گویا، و بیانی لطیف و شیوا.

                                                                                 
 2- آیات مدح سلیمان نبی(ص)در قرآن:                        
                                                                                 
سوره انبیاء آیه 79: «فَفَهَّمْناها سُلَیمانَ وَ کُلاًّ آتَینا حُکْماً وَ عِلْماً …»
سوره ص آیه 30: «وَ وَهَبْنا لِداوُدَ سُلَیمانَ نِعْمَ الْعَبْدُ إِنَّهُ أَوَّابٌ»
سوره ص آیه 40: «وَ إِنَّ لَهُ عِندَنَا لَزُلْفَى‏ وَ حُسْنَ مَآب»

- توی سوره مریم آیه 16 تا 20، راجع به عفت و پاکدامنی مریم مقدّس صحبت شده؛ تازه تو آیه درباره عیسی مسیح اومده: برّاً بوالدتی و لم یجعلنی جبّارا شقیا ؛ مرا نسبت به مادرم نیکوکار قرار داده و جبار و شقی قرار نداده است.در سوره آل عمران آیه 46 به صالح بودن او اشاره شده: وَیـُکـَلِّمُ الناسَ فی المَهدِ وَ کَهلاً وَ مِنَ الصالِحین.
4- قرآن، حضرت لوط رو مخالف بی بندوباری جنسی قومش میدونه بطوریکه اونها میخواستن سنگسارش کنن؛ قرآن حضرت لوط رو اهل نجات میدونه: و لوطاً اذقال لقومه أتأ تون الفاحشة ما سبقکم بها من أحد من العالمین ، إنکم لتأ تون الرجال شهوة من دون النساء بل انتم قوم مسرفون ، و ما کان جواب قومه إلا أن قالوا أخرجوهم من قریتکم إنهم أناس یتطهرون ، فانجیناه و أهله إلا إمرأته کانت من الغابرین ، و أمطرنا علیهم مطراً فانظر کیف کان عاقبة المجرمین.

5-امّا حضرت یعقوب(ع)؛ تو آیات 45-47 سوره ص اومده:  واذکر عبادنا ابراهیم و اسحق و یعقوب اولى الایدى و الابصار. انا اخلصناهم بخالصة ذکرى الدار و انهم عندنا لمن المصطفین الاخیار: بندگان ما ابراهیم و اسحاق و یعقوب را یاد کن که صاحبان قوت و بصیرت بودند. ما موهبت یاد سراى آخرت را خاص ‍ ایشان کردیم و به راستى که آنان در نزد ما از برگزیدگان و نیکان بودند.
حالا خودت قضاوت کن کدوم کتاب و کدوم شخصیّتا مقدّسن؟!!! ما نگران به زیر سؤال رفتن دینمون نیستیم! آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است ؟!

فرزین به هدی:
درست گفتی همه ادیان این ادعا رو دارن .اما از کجا بدونیم کی درست میگه از ثمراتش در زندگی ایماندارانش. برای من ثمرات ایمان به مسیح اونی بود که توضیح دادم؛ ممکنه شما بگی برای من اسلام این ثمرات رو داشته در اینصورت میگیم خدا رو شکر خواهرم و مبارکت باشه. در پناه خدای بزرگ باشی.

هدی به فرزین:
دوست گرامی
شما گفتی که :
اما از کجا بدونیم کی درست میگه از ثمراتش!

این حرف ظاهرش زیباست ولی در واقع دچار مشکلات اساسی است
نگاه کن الان دو نفر با دو دین مختلف هر دو هم ادعا دارند که...(همونهایی که شما گفتی)
و اتفاقا هر دو هم مدعی هستن این دین در زندگیشون ثمرات حیات بخشی داشته و نمونه ها و دلایل زیادی هم ممکنه استناد کنن

نفر سوم از کجا بدونه کدوم درست میگن؟!
چه میزانی برای شناخت صواب از ناصواب وجود داره؟!
و وضع وقتی وحشتناک می شه که این مدعیان دو نفر که نه بلکه هزاران نفر باشن و در این موقع شناخت سره از ناسره سخت میشه و نیاز به یک وسیله ای برای شناخت داره (اون چیه؟)
پس نیاز به یه چیز دیگری به نام عقل و منطق داریم تا بتونیم بین این دو ادعا قضاوت کنیم

و این عقل باید باشه تا خطا از بین بره
و باید دید استدلال کدوم مدعی منطقیه
و گر نه که مدعی زیاده

تازه این که چیزی نیست
برخی مدعین تا به ...... ایمان بیارن میتونن به زبان ساکنان جنگلهای آمازون حرف بزنن!
و یک دفعه میبینیم یه چیزایی سر هم میکنن و مدعی میشن این زبان یکی از قبایل فلان جاست حالا بیا و ثابت کن که نیست
نمی دونم با این افراد برخورد کردی یا نه
پس به این دلیل مسیح خداست؟!!!!

شما خیلی دست پایین گرفتی

و ببین دوست گرامی باید وسیله سنجشی باشه
و گر نه از این مدعیان دروغین بسیار بسیار زیادن
اگر درباره نو معنویت گرایان مطالعاتی داشته باشی دیگه از این حرفها تا دلت بخواد میتونی بشنوی
فرزین به هدی:
خواهر خوبم اون ثمره نیکو محبت به خداوند و انسانهاست . صبر و بردباری و پاکی و قدوسیت به ادعا نیست باید دیگران در ما تشخیص بدن. با جنگ و دعوا و کشمکش هم نیست که دو نفر بخاطرش دعوا کنن چون اگر دعوا کنن که اصلا ادعاشون باطله.
وسیله سنجش روش زندگی ما و نوع روابط ما در خانواده و در اجتماعه. اگر ما رابطه خوبی با خداوند نداشته باشیم هرگز قادر نیستیم دیگران رو مثل خودِ خدا بی قید و شرط محبت کنیم. و از طرف دیگه اگه ما مدعی باشیم خداپرست و مؤمنیم اما انسانها رو محبت نکنیم دروغگو هستیم .این دو لازم و ملزوم همدیگه هستن. من از ایمان به مسیح چنین قلبی رو گرفتم برادر عزیزم.خدا رو شکر برای وجود تو دوست خوبم.

آریوس به فرزین:                 
سلام فرزین عزیز
بدان هیچ وقت گوش دادن نظر مخالف گناه نیست                                                     .
و من میگویم اگر کسی با افکار شما مخالف بود او را بپذیرید و سخنش را گوش دهید و اگر نا صواب بود سخنش را نپذیرید نه خودش را! پافشاری بر عقیده ای که عقل، هیچ حمایتی نمی تواند از آن بکند به نظر نمی تواند انتخاب درستی باشد!.                                                          .

و چنانکه قران میفرماید:                                                      .
و بشارت باد بر بندگان من کسانی که سخنان مختلف را میشنوند و از بهترین آنها تبعیت میکنند
و واقعا بشارت باد بر چنین افرادی...                                                                           
دوست عزیز من! شما باید از گروه شاهدان یهوه باشید و یا مثل هدی یک مسلمان سر در گم!. شیطان همیشه قسمتی از حقیقت رو برای راست جلوه دادن دروغش خرج میکند. من مسیحی هستم و اصلا تثلیث را بصورتی که کلیسای امروزی سعی میکند توضیح دهد را قبول ندارم اما دوست خوبم این دلیل نمیشود که عقاید شما درست باشد. برکت خدا برشما شاهد یهوه عزیز و پرسشگران مسلمان باد.

پسرِ مامان:
بابا شاهکار! آیه قرآن میاره میگی از شاهدای یهوهِ !  
آریوس، بابا، خودتو قاطی اینا نکن؛ اینا نه خواب دارن نه زندگی بیا برو بگیر بخواب؛ ساعت دوِ نیمه شبه بابا

آریوس به فرزین:
دوست عزیز

مساله حیاتی، وحدانیت تمام و کمال پدر آسمانیمان یهوه خدای قادر مطلق است. امر مسلم آن است عیسی مسیح جزئی از تثلیث نیست، بلکه پسر یگانه پدر و «ابتدای خلقت خدا است» یعنی اولین مخلوق خدا.(مکاشفه 14:3؛ کولسیان 15:1) و این پسر یگانه، خدا دارد و خدای او یهوه است.(میکاه 4:5؛ یوحنا 17:20؛ مکاشفه 12:3) من نیز اگر چیزی بگویم تا زمانی که مطابق با کتاب مقدس باشد پذیرفتنی است، و اگر نباشد بدیهی است که نباید چنین حرفی را پذیرفت.

برکت یهوه همچنین با شما باشد.
تو این بین حواسم به ماری بود؛ بیرون گود ایستاده بود و داشت حرفای رد و بدل شده ما رو دنبال میکرد؛ هر دفعه تماس میگرفت، از لابه لای حرفا و سؤالاش متوجه میشدم که به طور نامحسوس داره گفتگوهامون رو دنبال میکنه؛ یه بارم ازم خواست که دوتایی بریم زیارت امامزاده صالحِ غازیان.
زیارت به یادموندنی بود؛ وارد زیارتگاه که شدیم چشاش نمناک شد و گفت: آخرین بار با مادربزرگم اومدم اینجا؛ هشت سال پیش! از وقتی مامانیم رفت خیلی تنها شدم هدی؛ میدونی... اسمم تو شناسنامه فاطمه اس! به خواست مادربزرگم؛ اما والدینم همیشه منو ماری صدا کردن... اگه تو دوس داری میتونی منو فاطمه صدا کنی! راستش... برای همیشه با فرزین و عقاید بی منطقش خداحافظی کردم... نمیدونم بهت بگم یا نه؟! روم نمیشه!.
-دختر خوب! بعد این همه رفاقت تازه میگی روم نمیشه باهات درد دل کنم!!! خجالت بکش! یالّا بگو!.
-هدی!... امام زمان... امام زمان منو میبخشه؟!
-امام زمان رو اسم مادرشون حساسن؛ بهش بگو یابن فاطمه الزهرا! منم فاطمه... هم اسم مادرت... مولا مهربونه... حتماً میبخشه دختر...
.
-هدی! دیشب بازم خواب دیدم! خواب یه امام که بهش میگفتم جعفر صادق... امام چندممونه؟!
-امام ششم؛ به عبارتی میشن پدربزرگ امام رضا علیه السّلام.
-آها، فهمیدم! دیدم که ایشون زخمیه و من دارم زخماشونو با دستمال میبندم، بهم نخندا! ولی تو خواب بعنوان یکی از سربازاشون بودم و داشتم کمکشون میکردم! بنظرت چه تعبیری داره؟!
-خُب... امام صادق علیه السلام پایه گذار فقه جعفری بودن و علوم اسلامی، تو زمان ایشون نشر پیدا کرد؛ حضرت، شاگردای زیادی پرورش دادن. زخمی شدن امام، نشون از تبلیغات منفیه که علیه اسلام میشه و به پیکره اسلام خدشه وارد میکنه؛ بقیه شم که خودت میتونی حدس بزنی! سرباز امام بودن میتونه به معنی تبلیغ زیبائیای دین و جواب دادن منطقی به شبهات مُغرضا باشه؛ همین که بخوای تو کامنت دوستات از این به بعد به عنوان یه مسلون پیغام بذاری و از صحبتای زیبای اماما براشون بگی خودش میشه سربازی امام زمان؛ نیروی سایبری!!! دیگه پرسیدن نداره دختر خوب! امام تو رو پذیرفتن... بخشیدن؛ بهت تبریک میگم فاطمه!... مبارکت باشه سربازی حضرت حجت... .
 .
.
.
به یاد روز اوّل آشنائیمون میافتم: صلیب زیر پام و جیب سوراخ فاطمه!؛ گاهی چقدر خوب میشه به حکم مصلحت، جیب آدم سوراخ شه و بعضی دلبستگی های دنیوی از آدم گرفته شه! خدایا ممنونتم بابت تمام چیزایی که از باب رحمت میبخشی و اونچه که من باب مصلحت اَزمون میگیری... ممنونتم.
«پایان»
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
alisha1ferguson1.snack.ws
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 07:46 ب.ظ
If you are going for finest contents like myself, simply visit this site daily as it offers quality contents, thanks
BHW
جمعه 11 فروردین 1396 02:44 ب.ظ
What's Taking place i am new to this, I stumbled upon this I have
found It positively useful and it has aided me out loads.

I hope to give a contribution & help different customers like its aided me.
Good job.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر