تبلیغات
آبای انزلی - نقد مسیحیت، نویسنده( آزاده فرهادی نیا)

آن کس که تو را شناخت جان را چه کند/ فرزند و عیال و خانمان را چه کند... یا مهدی(عجّل الله تعالی فرجه الشریف)...

نقد مسیحیت، نویسنده( آزاده فرهادی نیا)

نویسنده :سونیا سجادی
تاریخ:یکشنبه 25 اسفند 1392-10:46 ق.ظاشکالات مسیحیت
اشکال اول:
مسیحیان طبق آیه 17 باب 5 انجیل متی باید از تورات تبعیت کنند چرا که در آنجا آمده است :
عیسی فرمود: گمان مبرید که آمده ام تا تورات یا صحف انبیاء را باطل نمایم بلکه آمدهام تمام کنم زیرا هر آینه به شما میگویم تا آسمان و زمین زائل نشود ، همزه یا نقطه ای از تورات زائل نخواهد شد تا همه تورات واقع شود .
این آیه از انجیل متی ثابت میکندکه عیسی علیه السلام تمام کننده تورات بوده و باید مسیحیان هم به تمام آیاتآن عمل کنند . بنا بر این ، دو اشکال به مسیحیان وارد است که به آنها میگوئیم :
چرا گوشت خوک میخورید؟؟؟ در تورات در آیه 7 باب 11 سفر لاویان مگر گوشت خوک را نوعی سمّ معرفی نکرده و سخن از نجاست آن بمیان نیاورده است ؟؟پس چرا گوشت خوک میخورید؟
چرا شراب میخورید ؟؟؟ در حبقوق باب 2 ایه 5 مگر شراب را فریبنده معرفی نکرده و استعمال آن راباعث خرابی آرامش و ایجاد غرور در آدمی معرفی نکرده است ؟؟ پس چرا شراب میخورید ؟
اشکال دوم :
مسیحان معتقدند که حضرت آدم علیه السلام بجهت نافرمانی ای که در بهشت داشته ، گناهکار به حساب آمده و این گناه به فرزندان او نیز سرایت کرده است و همه فرزندان آدم گناهکار به حساب می آمدند تا اینکه حضرت عیسی علیه السلام به دار آویخته شد و این عمل باعث بخشیده شدن آدم و فرزندان او شد . درحقیقت کشته شدن عیسی کفاره گناهان آدم و فرزندان او بحساب میاید.
اشکال این است که :
اولا چطور میشود که مسیحیت به این نوع مطالب عقیده داشته باشند در حالیکه قائل به این هستند که حضرت ابراهیم و موسی که از فرزندان حضرت آدم هستند، پیغمبران خدا میباشند. مگر میشود پیغمبر خدا هم گناهکار باشد ؟؟؟
ثانیا: در همان توراتی که حضرت عیسی علیه السلام پیروی از دستورات آن را لازم دانسته است آمده که : آن که بر دار آویخته شود ملعون خداست. سِفر تثنیه ، باب 21 ، ایات 22 و 23
براستی آیا مسیحیت به ملعون بودن کسی که گاهی او را خدا و گاهی هم پسر خدا خواندند عقیده مندند ؟؟؟ اگر واقعا ملعون است ، ملعون چه کسی است ؟؟؟ معاذ الله
ثالثا: از کجا فهمیدید که گناه پدر اول یعنی حضرت آدم موروثی است و گناهان دیگر پدران موروثی نیست ؟؟؟ اصلا آیا این مساله با عدالت خدا سازگار است که باگناه پدر ، فرزندان هم گناهکار محسوب شوند ؟؟؟
وقتی این عقیده شما درباره کشتهشدن حضرت عیسی و کفاره محسوب شدن آن برای بخشیده شدن گناه آدم و فرزندان آنرا خواندیم یاد این مثل فارسی افتادیم که میگوید:
گنه کرد در بلخ آهنگری***به شوشتر زدند گردن مسگری
اشکال سوم :
در اناجیل مختلفه مخاطبان آنها به زندگی ذلیلانه دعوت میشوند . ما از باب مثال به دو نمونه اشاره میکنیم:
اول: انجیل لوقا فصل 6 ایه 29 و 30 و همچنین صفحه نود و نه عهد جدید میگوید : هر که بر رخسار تو زند ، آنطرف دیگر را نیز به سوی او بگردان؛ یعنی بگذار تا طرف دیگر را نیز بزندو هر که مال تو را گیرد از وی باز مخواه.
دوم: انجیل متی فصل 5 آیه 38 تا 42 و همچنین عهد جدید ص 7 میگوید : لکن من به شما میگویم با شریر مقاومت نکنید و اگر کسی خواست با تو دعوا کند و قبای تو را بگیرد ، عبای خود را نیز بدو واگذار و هر گاه کسی تو را بر یک میل مجبور سازد ، دو میل همراه او برو.
این مطالب در اناجیل تحریف شده جاسازی شده تا همه را به نوعی ذلیل کرده وخودشان یعنی محّرفین ِ اناجیل و تابعین آنها بتوانند براحتی همه را ذلیل دست ِ خود کنند . در این امر بر هر کسی که غلبه کنند ، یقینا از ذلیل کردن مسلمانان عاجز خواهند بود؛ چرا که قرآن ِ آنها و همچنین مکتبی که آنها دارند یعنی مکتب حسینی هرگز چنین اجازه ای را به آنها نخواهد داد .
ناپلئون بناپارت وقتی برای تحقیق به مصر رفت چند آیه از قرآن را خواند ، گفت : تا وقتی که این کتاب در میان مسلمانان باشد و مسمانان به آن توجه کنند هرگز تن به ذلت نخواهند داد . هیهات منّا الذلة
اشکال چهارم
مسحیان معتقدند که از ازل الوهیت از سه شخص تشکیل شده که عبارتند از پدر و پسر و روح القدس و این سه یکی هستند که تثلیث مینامند .
اشکال در این است که اگر خدا یکی است پس سه تا بودن به چه معناست و اگر سه تا استیکی بودن چه مفهومی دارد ؟؟؟ این عقیده مسیحیت نیز دارای نقض منطقی استیعنی انها معتقدند خدا هم یکی است و هم یکی نیست . و خدا هم سه تا هست و هم سه تا نیست .
لازم بذکر است که بعضی از پروتستانها وجود بحث تثلیث در کتابهایشان را منکر شده اند و گفته اند ما همچین چیزی در انجیل نداریم . ولی ما آدرس مواردی که بحث تثلیث را مطرح کرده را ذکر میکنیم:
نمونه اول: یوحنا باب 1 ایه 1 تا 3
نمونه دوم: رساله یوحنا باب 5 ایه 7
نمونه سوم: رساله پولس رسول به کولرسیان باب 1 ایه 16 و 17
اشکال پنجم
یکی از عقائدی که در میان مسیحیان وجود داردغسل تعمیداست . اثر این غسل آنستکه فردی که غسل داده شد از گناه پاک میشود .
اینکه غسل تعمید برای چه کسانی است. میان مسیحیان اختلاف است؛ عده ای میگویند : این غسل برای همه افراد است . عده ای میگویند : فقط برای بزرگتر ها است و آن کسانی که تازه به دین مسیح وارد میشوند و.... و...... .
به هر حال فرد گنهکار را میان ظرف بزرگی که پر از آب است میگذارند و سپس کشیش در حضور جمع ، فرد را مورد خطاب قرار میدهد و میگوید :
بدان که مسیحیت عبارت است ازاینکه معتقد باشید به اینکه الوهیت مرکب است از سه اصل ازلی پدر و پسر وروح القدس . پس عیسی خدا و پسر خداست و در رحم مادرش مریم به صورت بشر درآمده است . او از جوهر پدرش خداست و از جوهر مادرش انسان است و..... و.......
خلاصه...... بعد از این جملات فرد مزبور باید بگوید بلی و بعد از آن کشیش از آن آبمیگیرد و بر روی او میریزد و میگوید : تو را به نام پدر و پسر و روح القدس تعمید میدهم . در اینجاست که آن فرد از گناهان پاک میشود !!! ( چه راحت ) .
نقد: آیا براستی به همین راحتی تمام گناهان فرد پاک میشود ؟؟؟ چه نیازی بهاینکه فردی که خودش گناهکار است یعنی همان کشیشها بخواهند واسطه قبول توبه باشند ؟؟؟ چه نیازی استکه جمعی شاهد باشند و آبروی آن فرد به نزد دیگران به حراج گذاشته شود ؟؟؟
در دین مبین اسلام توبه یعنیپشیمانی از گناه و عزم بر ترک آن گناه و اگر این امر واقعا در فرد ایجاد شددیگر هیچ نیازی به این تشریفات خرافی نیست و فرد خود را پاک میسازد و بعدبا انجام واجبات و ترک محرمات راه کمال به سوی حق را طی میکند .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
What is limb lengthening surgery?
دوشنبه 27 شهریور 1396 02:30 ق.ظ
Howdy! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
There's a lot of folks that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Many thanks
http://kelsywatts.weebly.com/blog/can-hammer-toes-contribute-to-numb-feeling
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 04:41 ب.ظ
whoah this blog is magnificent i like studying your articles.
Stay up the great work! You already know, a lot of
people are hunting around for this info, you could help them greatly.
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 01:58 ب.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching
for نقد
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 05:01 ب.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed browsing
your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر